AKTİVİTELER 
Fethiye alternatif turizm hareketleri açısından oldukça önemli biryerdir. Çeşitli doğa sporlarının alternatif turizm faaliyetleri olarak ortaya çıktığı Fethiye’nin geniş yüzölçümü, harikulade doğa yapısı doğa tutkunlarına hem görsel hem de kültürel anlamda ışık tutmaktadır.  
Fethiye'de birçok spor alternatifi mevcuttur. Yamaç paraşütü, Likya yürüyüş yolunda trekking, kamyon ve jeep gezileri, at safari, Af Kule'de dalış, Çalış plajında ise yelken, jet ski, parasailing, waterski, catamaran, banana, ringo, sörf gibi su sporları gibi aktivitelerden en az birine katılmalı Fethiye'de.Rüzgar Sörfü – KiteOtelimize çok yakın mesafede Çalış Plajında Sörf merkezi bulunmaktadır. Rüzgar sörfü veya uçurtma (kite) sörfü öğrenmek ya da yapmak isteyenler için ideal bir ortamdır. Deneyimli ve lisanslı eğitmenler eşliğinde kurslar verilmektedir. Her yil Avrupa dan özellikle Isviçre, Almanya ve İngiltere’den rüzgar tutkunu birçok kişi, rüzgar sörfü veya uçurtma sörfü öğrenmek için gelmektedir. Bu sporu öğrenmek isteyen rüzgar tutkunları, deneyimli ve lisanslı eğitmenler esliğinde en az 3 saatlik bir çalışma sonrasında amaçlarına ulaşmakta…

Fethiye’de rüzgâr, mart ayında başlayıp, ekim sonuna kadar devam etmekte…. Rüzgar termik olup son derece düzenli… Denizde akıntı, kayalıklar, kum tepecikleri, deniz anası yok. Deniz trafiği uygun. Caretta- caretta deniz kaplumbağaları koruma alanı içinde.

 


YAMAÇ PARAŞÜTÜ (PARAGLIDING)


1975 metre yükseklikteki Babadağ’ın doruklarından gerçekleştirilmektedir yamaç paraşütü.Termik noktalarının zengin ve yaygın olması, atlayıştan sonra daha da yükselerek deniz üzerinde kalabilme  özelliği, çevredeki bitki örtüsünün zenginliği,doyumsuz güzellikteki Ölüdeniz manzarası, denize sıfır inen bir eğim ve daha pek çok nedenle Babadağ, rakipsiz bir yamaç paraşütü merkezi konumundadır.

Babadağ, üzerindeki 4 kalkış pisti ile Fethiye, Ölüdeniz ve Eşen vadisine hakim konumu dolayısıyla tüm dünyanın ilgisini çeken bir alternatif turizm hareketidir. Dünya üzerinde denize bu kadar yakın ve yamaç paraşütü için bu kadar elverişli bir başka mekan  bulunmamaktadır. Nisan ayı sonlarından ekim ayı sonlarına kadar yamaç paraşütü faaliyeti devam edebilmektedir. Bu sporun Fethiye'nin ülkemizdeki tanımınına olan etkisi büyüktür.

ölüdeniz yamaç paraşütü

DALIŞ ( DIVING ) :

Fethiye'de çok sayıda seyahat acentası tarafından Turizm Bakanlığından Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet İzin Belgesi almak sureti ile dalış turları düzenlenmektedir. Ayrıca Turizm Bakanlığı'ndan İşletme Belgeli tatil köyleri bünyesindeki dalış okulları da dalış turları düzenlemektedir. Zengin flora ve faunaya sahip, gizemli deniz dibini keşfetmek isteyenlere hem dalış eğitimi, hem spor hem de fotoğraf çekme olanağı sunan bu aktivite fethiye'nin elverişli iklim koşullarında on iki ay sürdürülebilmektedir.

scuba dive

 

fethiye pansiyonları

TREKKİNG (Yürüyüş )Alternatif turizm faaliyetlerinde bulunan seyahat acentaları tarafından düzenlenen günlük, haftalık yürüyüş turlarına katılanlar, zengin hayvan ve bitki topluluklarını görme, kırsal kesimin kültürünü tanıma ve doğayla iç içe yaşayarak, çağdaş yaşamın stresli ortamından uzaklaşma şansını yakalamaktadır…

Likya bölgesinin Fethiyeden Antalyaya uzanan, Xanthos, Patara, Letoon, Sidyma, Olympos gibi tarihi Likya şehirlerini ve günümüz köylerini birbirine bağlayan eski kervan yolları ve patikalardan oluşan tarihi Likya Yolu, doğal güzellikleri ile dünyanın sayılı trekking ve bisiklet parkurları arasındadır.
ölüdeniz otelleri


JEEP SAFARİ :

 

Fethiye'de bulunan seyahat acentalarının, farklı güzergahlarda gerçekleştirdikleri turlarla zorlu engelleri aşarak, vahşi doğanın ve tarihin gizemli güzelliklerine erişenlerin sayısı her geçen gün artmakta, her yaşta insanın ilgisini çeken bu aktivite de giderek yaygınlaşmaktadır.

BİNİCİLİK(HORSE-RIDING):Son yıllarda ilçemizde daha çok ilgi görmeye başlayan bir başka alternatif spor dalı da biniciliktir. Özellikle Ovacık’tan başlayarak Kayaköy ve civarında yapılan bu gezinti doğa tutkunlarına daha farklı ve ilginç bir heyecan tattırmaktadır. Toros Dağlarından Akdeniz’e ulaşan güzergahlarda at sırtında yapılacak gezinti kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak göz önüne çıkmaktadır.

 

fethiye pansiyon fiyatları